DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Zalety pieców na pellet

autor: Dukat

Piec na pellet to piec, w którym pellety z biomasy są spalane w celu ogrzewania domu. Pellet spala się wystarczająco wydajne, aby ogrzać większość średnich rozmiarów, nowoczesnych domów.

piece na pellet

Pracują one poprzez spalanie małych pelletek, aby ogrzać Twój dom. Jeśli zamierzasz wybrać, piec na pellet, jako główne źródło ciepła w domu, dobrze, abyś wcześniej przeanalizował swój budżet. Mimo że piece te są tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie elektryczne, olejowe, czy gazowe, to sama instalacja jest dosyć kosztowna. Jednak jest to inwestycja na długie lata.

Efektywność energetyczna oznacza mniejsze zużycie energii do wytworzenia tego samego poziomu energii. Odbywa się to w ramach próby ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez człowieka. Piece na pellet są energooszczędne i są doskonałym sposobem na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Są energooszczędne z dwóch głównych powodów - spalają paliwo odnawialne i emitują niewielką ilość cząstek powietrza. Jest to bardzo ważne dla poprawy jakości powietrza i zapobiegania jego zanieczyszczeniu. Piec na pellet spala paliwo pelletowe, które składa się z mieszanki trocin, wiórów drzewnych, kory i innych materiałów pochodzenia roślinnego. Poprzez ponowne wykorzystanie tych materiałów i przekształcenie ich w źródło paliwa, jednocześnie zmniejszamy ilość odpadów. Wytwarzają również mniej gazów cieplarnianych niż inne rodzaje paliw. Piec na pellet jest świetny dla właścicieli domów, którzy chcą żyć w sposób przyjazny dla środowiska.

Piec na pellet jest bardzo wydajny i uwalnia znacznie mniej powietrza na zewnątrz niż piec na drewno. Wytwarza również bardzo mało popiołu i nie wytwarza kreozotu kominowego. Niektóre modele są nawet wyposażone w automatyczne cykle czyszczenia, które jeszcze bardziej ułatwiają konserwację.

Piece na pelety są nie tylko niezwykle przyjazne dla środowiska, ale również pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Inwestycja w piec na pellet to mądra decyzja finansowa, zwłaszcza jeśli porównać ją z kosztami ogrzewania domu olejem opałowym lub gazem.

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy piecem na pellet a piecem na drewno, większość ludzi stawia na drugi ze względu na cenę. Piec na pellet jest zazwyczaj droższy w zakupie, ale może być tańszy w instalacji, natomiast piec opalany drewnem może być tańszy w zakupie, ale droższy w instalacji. Jednak to tylko początkowe koszty.

Piece na pellet spalają tylko określony rodzaj paliwa, pellety. Oznacza to, że należy je zakupić i odpowiednio przechowywać, aby nie dopuścić do zawilgocenia. Na szczęście pellety nie przyciągają żadnych gryzoni ani owadów.

Inną istotną różnicą pomiędzy piecami na pellet a piecami na drewno jest ich wydajność. Wydajność jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na zakup pierwszego z nich. Niektóre modele pieców na pellet mogą dostosować ilość produkowanego ciepła do termostatu ściennego. Piec na pellet z dużym zbiornikiem może palić się nawet do 65 godzin bez konieczności konserwacji. Piece na pellet zostały zaprojektowane z myślą o wydajności. Piece opalane drewnem z pewnością z biegiem lat uległy poprawie i stały się znacznie bardziej wydajne, ale nadal nie są tak wydajne, jak piece na pellet. Nowsze wersje produkują mniej dymu i kreozotu i są w stanie wyprodukować o wiele więcej ciepła niż tradycyjne kominki.

Zarówno piece na pellet, jak i piece na drewno mają swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, abyś zdecydował, która z nich zapewni Ci najlepsze korzyści.


Źródła:
 https://www.ogrzewanie-akapit.pl/piece-na-pellet/ - Sprzedaż pieców
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon