DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Instalacja centralnego odkurzacza

autor: Dukat

Centralny odkurzacz to system, który ułatwia czyszczenie, ponieważ działa bez uwalniania cząstek zanieczyszczeń do powietrza i zapewnia od trzech do pięciu razy większą siłę ssania niż tradycyjne odkurzacze. Wszystkie tego typu systemy składają się z trzech podstawowych elementów: jednostki zasilającej, systemów przewodów rurowych ukrytych w ścianach budynków oraz z węża i szczotek do dywanów, zbierających gromadzący się kurz.

Wbrew pozorom instalacja centralnego odkurzacza jest możliwa zarówno w domach, które są w budowie, jak i w tych istniejących. Oczywiście pierwsza z opcji znacznie ułatwia pracę i pozwala uniknąć kosztownych problemów związanych z renowacją, która jest konieczna, jeśli chodzi o dokonywanie tak poważnych modyfikacji w istniejącym już domu.

Instalacja centralnego odkurzacza

Jednostka zasilająca centralnego odkurzacza powinna być zainstalowana w suchym i chłodnym pomieszczeniu domu, które jest najmniej użytkowane. Może znajdować się np. w piwnicy lub garażu. W większości systemów zbiornik na odpady podłącza się do agregatu prądotwórczego, dlatego należy wcześniej upewnić się, że w pobliżu znajduje się ściana, w której będą mogły zostać poprowadzone przewody. Zasilacze centralnych odkurzaczy zazwyczaj działają dłużej, jeśli są przechowywane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, które nie osiąga wysokich temperatur.

W przypadku każdego centralnego odkurzacza im więcej rur lub wlotów tym większa szansa na spadek ciśnienia z powodu nieszczelności. Jednak dodatkowe rury zwiększają koszta całej inwestycji. Dlatego warto stosować, jak najmniejszą ich ilość, a chcąc jeszcze przyoszczędzić, należy wybrać najbardziej wydajny model odkurzacza centralnego.

W domu jednopiętrowym konieczna jest instalacja kilku rur w przestrzeni pod domem, czyli w piwnicy. W ten sposób pracownicy zajmujący się konserwacją mogą z łatwością uzyskać dostęp do przewodów podciśnieniowych w przypadku dokonywania w przyszłości wszelkich napraw.

Właściwa ilości wlotów

Planując instalację centralnego odkurzacza, ważne jest stworzenie projektu, który uwzględni m.in. to, gdzie mają znajdować się wloty. To może poprawić trwałość i obniżyć koszty całego systemu. Dobrą zasadą jest stosowanie przerw około 10 m od każdego przewidzianego miejsca wlotu.

Średnio większość osób instaluje od jednego do trzech wlotów na piętro, w zależności od powierzchni. Jeśli nie jesteś pewien, porozmawiaj ze specjalistą w tej dziedzinie, aby zdecydować, ile wlotów będziesz potrzebować w swoim domu i uzyskać sugestie dotyczące najlepszych lokalizacji.


Źródła:
 http://centralnyodkurzacz.eu/ - Monter odkurzaczy
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon