DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak kupić dobre cebule kwiatowe?

autor: Dukat

Nadchodzi czas sadzenia cebulek kwiatowych. W związku z tym przygotowaliśmy kilka wskazówek czym się kierować przy wyborze i zakupie sadzonek.

Kup cebulki zabezpieczone przed szkodnikami

Jeśli w Twoim ogródku grasują zwierzęta które mogą zjeść lub uszkodzić nowo posadzone kwiaty Kupuj cebulki kwiatowe odporne na zwierzęta, takie jak Allium – czosnek ozdobny i Eranthis Hyemalis – rannik zimowy

Dobierz cebulki odpowiednie do nasłonecznienia ogrodu

Czy twój ogród jest miejscem zacienionym przez drzewa i krzewy? Niektóre cebulki wymagają pełnego nasłonecznienia, inne, w tym dzwonki i niektóre gatunki, mogą sobie poradzić w lekkim cieniu.

Wybierz kwiaty które zakwitną najwcześniej

Wczesne kwiaty takie jak między innymi przebiśniegi i krokusy mogą przyspieszyć pojawienie się pierwszych roślin na wiosnę i pomogą przyspieszyć czas kwitnienia ogrodu. Twój ogród zakwitnie o wiele tygodni wcześniej niż to wynika z kalendarzowego początku wiosny.

Zaplanuj czas kwitnienia

Planując sadzenie cebulek wybierz odmiany które zakwitną najwcześniej, zakwitną w kolejnych miesiącach i będą zdobiły ogród do późnej jesieni. Możesz zaplanować czas kwitnienie roślin w ogrodzie a nawet ich kolor wybierając odpowiednie gatunki. Warto sprawdzić takie gatunki takie jak bzy, żonkile, tulipany, liliowce lub piwonie. Informacje na temat okresu kwitnienia możesz sprawdzić w Internecie oraz na informacjach widocznych na opakowaniu.

Eksperymentuj

Spróbuj czegoś nowego. Zasadź cebulki kwiatowe których nigdy wcześniej nie uprawiałeś. Zamów sadzonki w większej ilości aby osiągnąć lepszy i pewny efekt. Zamów np. 5 nie 1 lub 10 nie 5 cebulek z jednego gatunku lub różnych. Przeczytaj jakie kwiaty będą pasowały do Twojego ogrodu.

Porównaj ceny i czytaj etykiety

Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od dystrybutora cebulek i zamawianej ilości. Nie daj się oszukać. Niektóre oferty są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Pamiętaj, aby przeczytać uważnie tekst drobnym drukiem. Warto skorzystać z oferty zaufanych sprzedawców i lub z polecenia znajomych. Korzystaj z sezonowych promocji w sklepach ogrodniczych

Zaplanuj zakup sadzonek na wiosnę lub w czasie jesieni

Niektóre cebulki sprzedawane są tylko wiosną a niektóre jesienią. Sprawdź także kiedy jest odpowiedni termin nasadzeń. Nie przegap okazji na piękny ogród.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Piotr
Ciekawe informacje i cenne wskazówki. Uwielbiam tulipany i zawsze szukam odmian z oryginalnymi kwiatami.