DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Zalety wynajmu mieszkania w mieście

autor: Dukat

Podczas gdy niektórzy twierdzą, że zakup domu jest rzeczywiście bardziej opłacalny niż wynajem, to i tak większość na starcie decyduje się na wynajem mieszkania. Wśród głównych powodów wymienić można m.in. zaoszczędzenie pieniędzy. Poza powodami finansowymi istnieje jeszcze więcej korzyści z wynajmu własnego apartamentu.

mieszkanie

Jeśli więc rozważasz wynajem mieszkania, to poznaj poniższe powody, które przekonają Cię o słuszności tej decyzji:

 1. Oszczędność pieniędzy

  Już trochę się tym wcześniej wspomnieliśmy, ale kiedy spojrzymy na początkowe koszty zakupu domu - nie wspominając już o spłacaniu kredytu hipotecznego w czasie, podatkach od nieruchomości i własnym utrzymaniu domu - to wydatki mogą przybrać zadziwiające sumy. Apartamenty na wynajem to doskonała oferta dla rodzin z dziećmi, młodych małżeństw, czy studentów, którzy pragną zaoszczędzić pieniądze. Jednak nie każdy wie, jak zacząć odkładać niewielkie kwoty na przyszłość. Wystarczy bowiem odpowiednia kalkulacja każdego miesiąca i regularna optymalizacja wydatków. Nie jedz często na mieście, oszczędzaj prąd, możesz również dzielić apartament ze współlokatorami. Dzięki temu opłaty za media i czynsz będą znacznie mniejsze.

 2. Brak obsługi technicznej

  Właściciele domów są odpowiedzialni za wszystko, począwszy od naprawiania uszkodzonych rur, poprzez całoroczną pielęgnację ogrodu i otoczenia, wymianę żarówek i wymianę rozlatującej się klamki od drzwi. Jeśli wynajmiesz apartament lub dom miejski, nie musisz się tym martwić. Zamiast tego, właściciel mieszkania lub firma zarządzająca nieruchomością dopilnuje, aby ludzie zajmujący się konserwacją byli w stanie zrobić to za Ciebie.

 3. Mniejsze rachunki za użytkowanie

  Apartamenty i domy miejskie mają zazwyczaj mniejsze powierzchnie niż duże domy jednorodzinne, co oznacza mniejsze rachunki za media. Ponieważ lokale znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, są one lepiej izolowane i zauważysz, że świetnie to wpływa na koszty Twoich rachunków.

 4. Mniej sprzątania

  Te mniejsze przestrzenie mogą również przynieść korzyści w postaci krótszego czasu poświęcanego na sprzątanie. Apartamenty mają mniej skrytych zakamarków i zazwyczaj mniejszą ilość pokoi, o które musisz dbać, co oznacza, że możesz spędzić czas tak, jak chcesz. Nawet kamienica, która oferuje znacznie większe przestrzenie i jest bardziej odpowiednia dla większych rodzin niż małe mieszkanie, nadal będzie oferować łatwe do sprzątania wnętrze, które przysporzy Ci mnóstwo dodatkowych obowiązków.

Ponadto w mieście apartamenty na wynajem zlokalizowane są zazwyczaj w interesujących miejscach, blisko siłowni, basenu, szkoły, centrum lub galerii handlowej. To ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli masz dzieci lub planujesz powiększać rodzinę. Poza tym nawet jeśli jesteś singlem, to bliskość takich rozrywek z pewnością pozwoli Ci załatwić pewne sprawy znacznie szybciej, niż gdybyś musiał dojeżdżać zatłoczonym tramwajem, albo samochodem, tracąc czas na stanie w korkach.


Źródła:
 http://www.apartament-nadoby.pl/ - Apartamenty w Poznaniu
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon