DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Hale produkcyjne

autor: Dukat

Wynajęcie hali produkcyjnej wiąże się ze sprawdzeniem, czy aby na pewno dany budynek spełnia wszystkie wytyczne dla tego rodzaju powierzchni. Poza tym hale produkcyjne wymagają zaopatrzenia w sprzęty i niezbędne wyposażenie do pracy. Istnieje zakres wymagań, który postanowiliśmy poniżej przedstawić:

hala

Wytyczne projektowe dla hal produkcyjnych

Hale produkcyjne muszą spełniać szeroki zakres wymagań. Oznacza to, że muszą być spełnione wymagania dotyczące struktury fizycznej, a zakład musi być solidnie zamykany i łatwy do przemieszczania się w razie sytuacji awaryjnych. Również wymagania logistyczne, jak przepływy produkcyjne i projekt zużycia energii, muszą być przemyślane na wczesnym etapie rozwoju projektu. Hale produkcyjne o konstrukcji stalowej są szczególnie elastyczne, jeśli chodzi o przyszłe rozbudowy, ponieważ mogą być rozbudowywane w zakresie szerokości, głębokości lub obu tych wymiarów (w zależności od ich właściwości nośnych konstrukcji). W razie potrzeby wysokość również może być zwiększona. Dzięki dobrym właściwościom przeciwpożarowym materiałów konstrukcje żelbetowe doskonale nadają się również do hal produkcyjnych, magazynów i innych obiektów przemysłowych. Obie metody budowy hal wiążą się z krótkim czasem prac, ponieważ wiele komponentów może być prefabrykowanych. Przed podjęciem decyzji o wynajęciu, sprawdź, w jaki sposób została przeprowadzona budowa hali i czy spełnia wszystkie, niezbędne warunki.

Technologia produkcji - ważna sztuka w halach produkcyjnych

Idealne hale produkcyjne są zbudowane na podstawie wymagań procesu produkcyjnego. W ten sposób sensowna jest ingerencja dużych urządzeń technicznych - takich jak dźwigi, stacje lakiernicze i inne wbudowane narzędzia - bezpośrednio w projekt budynku. Zapewnia to optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a konstrukcja nośna może być zaprojektowana w taki sposób, aby odpowiadała wymaganiom użytkowym i oczekiwanym siłom obciążenia. Konstrukcja podłogi zgodnie z wymaganiami budowlanymi zależy od zastosowanej technologii. Jednostki wyciągowe i systemy sprężonego powietrza mogą być również harmonijnie włączone do ogólnego projektu.

Dobry design od samego początku!

Szukając hali produkcyjnej do wynajęcia ostatnim aspektem, którym kierują się przedsiębiorcy jest estetyczny wygląd obiektu i jego wnętrza. Dzięki temu hala produkcyjna przez wiele lat pozostanie efektywna w użytkowaniu i może być w pełni wykorzystywana. Poza tym to miejsce, w którym wytwarzane są produkty naszej marki jest wizytówką firmy i powinno być reprezentatywne oraz schludne.

Hal produkcyjnych do wynajęcia jest naprawdę wiele. Jednak wpływ niektórych czynników powoduje, że przyszli właściciele firm rezygnują nawet z atrakcyjnych ofert. Dostosowanie budynku do pewnych wymagań jest bardzo kosztowne i równa się niemal z ceną wybudowania własnej hali. Decydując się na wynajęcie tego typu miejsca, odpowiednio przeanalizuj najważniejsze kwestie oraz nie podejmuj decyzji pochopnie, to może być bowiem poważna inwestycja.


Źródła:
 http://bumaluban.com/ - Budynki na wynajem
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon