DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Wykończenia elewacji budynku

autor: Dukat

W praktyce sprawdzają się dwa systemy do utrzymania ciepła w domu: system izolacji termicznej lub znany również jako pełna izolacja termiczna - oraz ściana osłonowa, wentylowana elewacja. Oba są powszechnie stosowane zarówno w nowych budynkach, jak i w renowacji starych budynków; oba mogą być wykonywane niezależnie, ale z jedną różnicą: systemy kompozytowe są zwykle przyklejane do ściany zewnętrznej i ostatecznie otynkowane, dlatego majsterkowicze powinni wykazać się umiejętnościami murarskimi i tynkarskimi. Z drugiej strony, elewacja wentylowana jest montowana głównie na elewacji, dlatego tradycyjne rzemiosło jest bardziej pożądane.

Materiał i wygląd

Elewacje ze stali i paneli szklanych często zdobią nowoczesne wieżowce biurowe; w większych budynkach można znaleźć również gliniane, ceramiczne, tytanowo-cynkowe i aluminiowe panele kompozytowe. Wybór kształtów, kolorów, tkanin i pomysłów architektonicznych wydaje się nie mieć końca. W budownictwie domowym, z drugiej strony, dominuje pewna część klasyków, przede wszystkim kasetony elewacyjne i plastikowe panele. Mogą to być na przykład prefabrykowane płyty kompozytowe wzmacniane włóknami lub płyty kompozytowe wykonane z polipropylenu. W każdym przypadku oczekuje się, że tworzywa sztuczne będą odporne na warunki atmosferyczne, odporne na uderzenia, trwałe w kolorze i nadające się do recyklingu.

W branży pojawiły się wszelkiego rodzaju pomysły na wygląd: istnieją powierzchnie, które odtwarzają klinkier lub tynk, a także dostępne są wzory łupków lub gontów. Decydującym czynnikiem przy wyborze projektu płytek elewacyjnych jest przede wszystkim gust właściciela domu. Jednak ich cena oraz możliwość ich szybkiego i stosunkowo łatwego montażu to bardzo przekonujące argumenty. Każdy, kto w ogóle nie lubi tworzyw sztucznych, znajdzie na rynku wystarczającą ilość alternatyw, w tym włókna szklanego i cementu włóknistego.

Kasetony elewacyjne

Kasety w obszarze elewacji zostały opracowane w oparciu o rozwój elementów wielkopowierzchniowych do szczególnie szybkiego i tym samym opłacalnego montażu. Są to wielkopowierzchniowe, podniesione profile okładzinowe, z których cztery boki posiadają krawędzie. Umieszczone na odpowiednich podbudowach kasety osiągają futurystyczno-techniczny wygląd, który jest często stosowany w budynkach administracyjnych i handlowych. Ponadto kasetony elewacyjne mogą być wykonane na miarę.

Kasetony elewacyjne mogą być stosowane w zależności od indywidualnych potrzeb i planów. Producenci oferują maksimum możliwości technicznych i projektowych, dzięki temu każdy znajdzie produkt idealny dla siebie.


Źródła:
 http://nowoczesneelewacje.com/oferta/kasetony-elewacyjne/ - Producent kasetonów i paneli elewacyjnych
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon