DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Obrus na każdą okazję

autor: Dukat

Obrus dodaje klasy i stylu do każdego posiłku. Piknik na podwórku, herbatka na tarasie, weekendowe śniadanie, czy uroczysta kolacja - wszystkie stają się wyjątkowe, bardziej świąteczne i eleganckie, gdy używa się czystych i gustownych obrusów.

obrusy

Wybór bielizny stołowej jest poważnym przedsięwzięciem, ponieważ z pewnością nie chciałbyś zakupić obrusa, który popsuje się po drugim praniu. Bielizna stołowa to inwestycja - płacisz nie tylko za kawałek materiału, ale także za nastrój, atmosferę i to uczucie, które Cię wypełnia, gdy dekoracja stołu jest elegancka.

Bielizna stołowa powinna być wykonana z miękkich, naturalnych włókien - lnu lub bawełny. Oczywiście możesz kupić syntetyczne, ale niestety nie są one na dłuższą metę opłacalne. Jasne, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ale wyczucie dotyku i ogólne wrażenie jest dalekie od wysokogatunkowych produktów.

Obrus z lnu ma wiele zalet. Jest nie tylko bardzo chłonny, a także trwały. Włókno lniane nie staje się lśniące po wystawieniu na działanie ciepła żelazka. Bawełna jest powszechnie uważana za najlepszy materiał na obrus ze względu na ich długie, trwałe włókna.

Bielizna stołowa lniana jest nie tylko wytrzymała, chłonna i łatwa w pielęgnacji. Dzięki nowoczesnym technologiom tkanina jest wstępnie prana w procesie produkcji, co sprawia, że staje niezwykle miękka i miła w dotyku. Kolory serwetek lniane, obrusów, bieżników itp. są bardzo różnorodne - we wszystkich odcieniach można się zakochać - od ciemnych liliowy do cytrynowych.

Aby uzyskać idealny wygląd obrusu, wyprasuj go, gdy jest jeszcze wilgotny. Nie ulegaj pokusie stosowania wybielaczy chlorowych, ponieważ może to uszkodzić tkaninę i spowodować zżółknięcie. Jeśli możesz susz obrusy na świeżym powietrzu, słońce bowiem wzmacnia ich biel. Suszenie w suszarce bębnowej, o ile pozwala na to instruktaż pielęgnacyjny, będzie również w porządku, ale może przyczynić się do utrwalenia resztek zabrudzeń przez wytwarzane ciepło. Piękny, świeży zapach, to coś, co uwielbiamy wszyscy. Przechowując swój ulubiony obrus na wyjątkową okazję, zabezpiecz go zamykaną torbę, do której wrzuć lawendowy woreczek. Dzięki temu zapach pozostanie intensywny na dłużej.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz obrus bawełniany, lniany czy syntetyczny do swojej kolekcji bielizny stołowej, jedno jest pewne - doda on odrobiny elegancji i klasy do wystroju stołu. Wystarczy ustawić piękny stół, wymieszać pyszne jedzenie i przygotować się do posiłku z bliskimi lub przyjaciółmi. Upewnij się, że Twoja bielizna kuchenna jest idealnym tłem dla twojej zastawy stołowej.


Źródła:
 https://www.obrus.eu/ - Obrusy, serwety, bieżniki
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon