DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Wszystko o roletach materiałowych

autor: Dukat

Rolety materiałowe są jedną z najpopularniejszych możliwości ochrony okiennej. Są uniwersalną, praktyczną, a także najbardziej przystępną cenowo opcją, jeśli masz ograniczony budżet. Wyglądają bardzo elegancko zarówno na wysokich, jak i małych oknach. Co najważniejsze gwarantują pełną kontrolę nad światłem i prywatnością; możesz po prostu przechylić swoją roletę, aby część światła słonecznego wpadała do Twojego pokoju, zachowując prywatność, lub możesz całkowicie otworzyć roletę i cieszyć się maksymalną ilością światła słonecznego.

rolety materialowe

Rolety materiałowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Wybierając rolety materiałowe, możesz pokusić się o te w naturalnych barwach, jak biały i kremowy, które będą dobrze pasować do każdego wnętrza domu, ale Twoje rolety nie muszą być przecież nudne. Istnieje wiele innych wspaniałych projektów i kolorów, które możesz odkryć. Na przykład możesz wybrać białe lub kremowe rolety materiałowe ze wzorami, aby dodać odrobiny luksusu do swojego pokoju. Jeśli w Twoim pokoju dominują kolory stałe, dobrym pomysłem może być dodanie elementu uzupełniającego do jego wystroju poprzez wybranie materiałowych rolet ze wzorem. Ich nietypowy charakter od razu przekształci klasyczny pokój w bardziej nowoczesny. Weźmy na przykład pokój dzienny: meble, tapety, stolik kawowy i dywan są bardzo proste, neutralne i "nudne" w pewnym stopniu. Unikalne, kolorowe pionowe rolety materiałowe dodadzą mu życia i energii. Możesz dosłownie zaprojektować swoje rolety, tak, jak chcesz. Możesz wybrać tkaninę, mieszać kolory i dodawać wzory, tworzące spójną całość. To może być element charakterystyczny Twojego domu. Ponadto nie bój się wybierać odważnych barw i wzorów, jeśli reszta dekoracji pokoju nie wyróżnia się bardzo. Zawsze jednak pamiętaj o głównej zasadzie: wybieraj tylko dopasowane rolety materiałowe, które odpowiednio zakryją okno i będą służyć przez długie lata.

Często rolety materiałowe są instalowane w pokojach, kuchniach i łazienkach, sprawdzają się również w biurach i recepcjach, gdzie wymagana jest kontrola słońca i prywatności. Są to także obszary o dużym natężeniu ruchu. Mimo że rolety są produkowane z materiału łatwego w czyszczeniu, odpornego na brud i kurz, to i tak należy je regularnie czyścić, aby pozostały w nienaruszonym stanie. Czyszcząc materiałową roletę, warto użyć łagodnego roztworu ciepłej wody i detergentu, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny. Natomiast jakiekolwiek plamy potraktować trzeba produktem do usuwania plam. Zawsze uważaj na środki czyszczące zawierające wybielacz, ponieważ mogą one rozjaśniać ciemniejsze tkaniny. Przy czyszczeniu mechanizmu rolety stosuj specjalny środek, którym dokładnie spryskaj boczną ściankę, nie naruszając tkaniny.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Multi
W każdym pokoju mam roletę materiałową, która umożliwia sterowanie światłem i zapewnia prywatność.