DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

autor: Dukat

Okna na skrzydłach drewnianych przetrwały wieki, dlatego też od setek lat stosuje się drewno jako materiał do produkcji ram okiennych. Jest to również jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych i jest niezwykle trwały. Jakie są więc niektóre zalety okien drewnianych?

okno drewniane

Estetyka

Chcesz osiągnąć stylowy wygląd swojego domu? Drewniane ramy okienne bardzo przyciągają wzrok i mogą dodać charakteru oraz uroku Twojemu domu. Ponadto, drewniane ramy mogą być rzeźbione, bejcowane lub malowane. Dzięki temu dopasowują się do każdego wnętrza. Jeśli mieszkasz w zabytkowym budynku, drewniane ramy okienne mogą mieć szczególne znaczenie w zachowaniu autentyczności i wartości nieruchomości. Poza tym wyglądają one dobrze i długo zachowują swój naturalny wygląd.

Przyjazne dla środowiska

Okna ościeżnicowe drewniane są przyjazne dla środowiska. Drewno zużywa najmniej energii do obróbki, produkcji i transportu niż jakikolwiek inny materiał budowlany. Drewno ma również bardzo długą żywotność, którą możemy zwiększyć poprzez ponowne użycie i recykling. Większość materiałów, które zostają wykorzystane do produkcji skrzydeł do okna, może być poddana recyklingowi.

Naturalny izolator termiczny

Drewno jest skutecznym naturalnym izolatorem, utrzymującym temperaturę w Twoim domu. Sprawdzi się to szczególnie podczas długich mroźnych zim. W rezultacie rachunek za energię nie będzie aż tak wysoki.

Integralność strukturalna

Drewno ma dużą integralność strukturalną. Naturalna celuloza i silne włókna w drewnie mogą wytrzymać lata i zmienne pogody. Drewniane ramy okienne, jeśli są odpowiednio skonstruowane, mogą wytrzymać tak długo, jak każdy inny materiał używany obecnie w budownictwie.

Wszechstronność

Drewniane ramy okienne są niezwykle uniwersalne. Mogą być malowane, bejcowane lub rzeźbione tak, aby pasowały do pożądanego wyglądu. Malowanie drewnianych ram okiennych pomaga wydłużyć ich żywotność, utrzymując drewno odżywione i zabezpieczone.

Wiele osób jest zaniepokojonych tym, jakiej konserwacji wymagają okna drewniane. Być może nie zdajesz sobie o sprawy z tego, że technologia przeszła długą drogę z powszechnymi problemami, takimi jak złuszczanie i pęcherze drewnianych ram okiennych, które należą już do przeszłości. Co więcej, rozwój w dziedzinie konstrukcji okien drewnianych doprowadził do powstania produktów, które minimalizują zatrzymywanie wody i przenikanie wilgoci. Malując farbami mikroporowatymi, pozwalamy naszym oknom oddychać, co przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Jakub
W moim domu zainstalowałem okna drewniane z systemem który pozwala na szybkie otwarcie, uchylenie lub wentylację pomieszczenia. Jestem zadowolony.