DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Drewniane domy kanadyjskie

autor: Dukat

Kanadyjska technologia jest raczej nowa na rynku budowlanym. Jednak od razu wzbudziła zainteresowanie swoimi innowacyjnymi, a jednocześnie tradycyjnymi rozwiązaniami. Poza tym, że ta technologia umożliwia budowę pełnowymiarowego domu w ciągu 2-3 miesięcy, to dodatkowo nie wymaga dużych nakładów finansowym w porównaniu do domów murowanych.

Surowe warunki klimatyczne regionu pozwoliły na sprawdzenie domów pod kątem sztywności i efektywności cieplnej. Dzięki temu kanadyjska technologia weszła na wysoki poziom jakościowy, zaczęła stosować nowoczesne materiały termoizolacyjne, zdobyła popularność w krajach o zimnym lub zmiennym klimacie i dziś stanowi jeden z najbardziej udanych segmentów budownictwa jednorodzinnego.

Domy kanadyjskie również u nas zyskują coraz większą popularność. Wszystko dzięki energooszczędnym właściwościom konstrukcji ścian (niska transmisja ciepła), co pozwala na znaczne obniżenie rachunków komunalnych za ogrzewanie mieszkań. Domy zbudowane według kanadyjskiej technologii nie wymagają dodatkowej zewnętrznej izolacji cieplnej, w przeciwieństwie do domów murowanych i blokowych. Tylko dla estetyki domy te są osłonięte różnymi materiałami elewacyjnymi.

Domy kanadyjskie są trwałe, nowoczesne i uniwersalne; budowę można rozpocząć w dowolnym regionie dwanaście miesięcy w roku. W przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów możliwe jest położenie fundamentów pod kanadyjski dom w nieco chłodniejszym okresie, jakim jest zima, ponieważ konstrukcja ma niewielki ciężar i nie wymaga układania masywnych fundamentów. Również zimą budownictwo pozwoli na zmniejszenie inwestycji finansowych w materiały budowlane, które są obecnie znacznie tańsze, a wiosną, bez przerywania procesu budowlanego, na rozpoczęcie zewnętrznych prac fasadowych.

Zasada budowy domów kanadyjskich jest dość prosta: drewniana rama jest montowana, odstępy między nimi są wypełnione bazaltową nagrzewnicą, ściany zewnętrzne i wewnętrzne są osłonięte specjalnym materiałem wykończeniowym. Domy ustawia się także na gotowym fundamencie z paneli SIP. Dużą zaletą tej technologii jest to, że nie ma pęknięć, a ściany są równe i gotowe do prac wykończeniowych. Przy wykorzystaniu technologii kanadyjskiej możliwe jest wykonanie dowolnego obiektu budowlanego: domu, restauracji, czy sklepu.

Budowa domów według kanadyjskiej technologii obejmuje następujące etapy:

  • położenie fundamentów
  • montaż ramy;
  • pokrycie ścian;
  • montaż dachu;
  • montaż okien i drzwi;
  • sieci inżynieryjne;
  • izolacja cieplna;
  • końcowe prace wykończeniowe.
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Karol B.
Dom drewniany wybrałem po przeliczeniu kosztów budowy. Jest taniej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.