DUKAT
DUKAT
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak działa biuro projektowe?

autor: Dukat

Biuro projektowe jest zazwyczaj firmą konsultingową z zakresu architektury i urbanistyki. Ponadto takie biuro zatrudnia osoby doświadczone w świadczeniu usług projektowych i doradczych dla szerokiego grona klientów, od osób prywatnych po organizacje i korporacje.

biuro projektowe

Z reguły biura projektowe koncentrują się na praktyce badawczej i badaniach prowadzonych w praktyce. Oznacza to, że ich praca bazuje na zgromadzonych doświadczeniach i wyjątkowych zdolnościach badawczych zespołu. Poza zasięgiem konwencjonalnych firm konsultingowych zajmujących się architekturą i urbanistyką, biuro projektowe wyraźnie przygotowane jest do opracowywania rozwiązań badawczych dla nietypowych sytuacji i szczególnych wyzwań.

Wszystkie badania rozpoczynają się od sformułowania problemu przez specjalistów. Biuro projektowe aktywnie współpracuje z klientami i grupami użytkowników, aby zrozumieć potrzeby wszystkich zainteresowanych. Opierając się na strategicznych rozwiązaniach i poszerzaniu wiedzy fachowcy próbują zrozumieć zmienne każdego problemu.

Ponadto do zadań biura projektowego należy tworzenie projektów i szkiców, rozwiązań strategicznych i projektów szczegółowych w odniesieniu do posiadanej wiedzy badawczej. Osoby te muszą mieć wieloletnie doświadczenie w pracy z istniejącymi budynkami, na wrażliwych budowach i w trudnych lokalizacjach. W dodatku biura oferują:

  • doradzanie w zakresie istniejących projektów i planów
  • udzielanie specjalistycznych porad w zakresie zrównoważonego rozwoju
  • przeprowadzenie oceny budynków po ich zajęciu
  • zapewnienie świadomego ułatwiania projektu i usług informacyjnych

Biuro projektowe może ustalać różnorodne projekty studenckie, które dotyczą aspektów konkretnego projektu urbanistycznego i architektonicznego, a następnie składać dalsze propozycje, które rozwijają wyniki. Celem tego jest poprawa wyników i doświadczenia w zakresie projektowania dla wszystkich zainteresowanych: studentów, klientów, użytkowników budynków, konsultantów, naukowców i innych.

Świadczenie pełnych usług doradczych w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, opierającego się na wiarygodnych badaniach także należy do zadań biur projektowych. Nie zapewniają jednak konwencjonalnej praktyki zawodowej; ich zamiarem nie jest konkurowanie z istniejącymi praktykami w codziennej pracy na zasadach komercyjnych. Zamiast tego biura projektowe poszukują specjalnych projektów, które zawierają wyjątkowe wyzwania badawcze, do których są profesjonalnie, aby pomóc, poza możliwościami praktyki handlowej. Często nawiązują również współpracę z istniejącymi firmami projektowymi.


Źródła:
 http://fiord.pl/ - Architekt z Poznania
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon